• Odwiedziny: 2042957

Narodowe czytanie

W sobotnie przedpołudnie na rynku w Żabnie zgromadziło się wielu sympatyków literatury polskiej. Przy dźwięku katarynki 07.09.2019r. obok fontanny odbyła się ósma edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która w tym roku poświęcona była nowelom. Wśród wielu lektorów
nie mogło również zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Panie Bożena Ryba i Joanna Górczak zgromadziły grupę reprezentującą Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie.

Fragmenty noweli B. Schulza pt. „Mój ojciec wstępuje do strażaków” zaprezentowali: pani Anna Jaworska, Jakub Jaworski, Kacper Boduch, Martyna Wiekierak, Artur Pytka, Gabriela Jaworska, Przemysław Pasek, Mariola Słota oraz Joanna Górczak (nauczyciel).

Szczególne brawa należą się Jakubowi z klasy II, który był najmłodszym uczestnikiem Narodowego Czytania w Żabnie. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy czytający otrzymali egzemplarz wybranej noweli, którą opatrzono specjalną pieczęcią.

Dodatkową atrakcją w tym dniu była loteria z nagrodami, smaczne przekąski oraz niezwykły pokaz umiejętności kwartetu smyczkowego Con Afetto.