• Odwiedziny: 2030218

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Zasady głosowania

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola odbywają się na początku roku szkolnego. Każda z klas IV - VI szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum zgłasza opiekunom Samorządu Uczniowskiego kandydaturę trzech uczniów swojej klasy do Rady SU. Opiekunowie SU powołują komisję wyborczą w skład której wchodzą przewodniczący klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. Opiekunowie wraz z komisją wyborczą sporządzają listy uczniów uprawnionych do głosowania oraz przygotowują lokal wyborczy i urnę. Wybory są poprzedzane kampanią wyborczą. Każdy kandydat do Rady SU może zaprezentować siebie oraz swój program na plakatach i w ten sposób zachęcić do głosowania na siebie. W dniu głosowania uczniowie uprawnieni do głosowania (klasy IV – VI, I – III gimnazjum) zgłaszają się do komisji wyborczej, podpisują listę obecności i otrzymują karty do głosowania. Głos można oddać na co najwyżej trzech kandydatów. Wypełnione karty uczniowie wrzucają do opieczętowanej urny. Po zakończeniu głosowania komisja liczy głosy i oficjalnie podaje wyniki wyborów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.