• Odwiedziny: 2043789

Narodowe Święto 3 Maja

Konstytucja 3 maja uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki była pierwszą tego typu ustawą w Europie, a drugą na świecie.

Konstytucja 3 maja pozostanie na zawsze wielkim dziejowym wydarzeniem świadczącym o tym, że naród polski w ostatnich latach istnienia Rzeczypospolitej zdobył się na wielki czyn.

Z okazji Święta 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem p. Elżbiety Tatarczuch i p. Małgorzaty Pluty. Oprawę muzyczną opracował p. Wojciech Pyteraf.

Pierwszą część akademii stanowił montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym. Uczniowie zaprezentowali wiersze o ojczyźnie i o polskich symbolach narodowych autorstwa wybitnych polskich pisarzy oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne. Posługując się słowami poetów uczniowie ukazali piękno naszego kraju i przywiązanie Polaków do ojczyzny i do wolności.

W drugiej części akademii uczniowie mogli zobaczyć film edukacyjny o polskich symbolach narodowych, który przybliżył im historię polskiego godła, hymnu i barw narodowych oraz wskazywał, jak okazywać szacunek polskim symbolom.