• Odwiedziny: 2027447

Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa

15 października 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum; głównie klas III - ich pojechali na wycieczkę do Oświęcimia. Tradycyjnie już co roku jesienią, gimnazjaliści pobierają w KL Auschwitz prawdziwą lekcję historii z II wojny światowej, polityki i nazistów oraz poznają cele zakładania obozów koncentracyjnych przez hitlerowców.

Takie lekcje w miejscach unicestwiania przez pracę nacji żydowskiej, słowiańskiej i romskiej poruszają serca i umysły młodych ludzi, zapadają głęboko w pamięć. O tym świadczą zdjęcia.

Po pobycie w Oświęcimiu - Brzezince pojechaliśmy do Krakowa aby trochę zrelaksować się. W Krakowie w galerii "Bonarka" obejrzeliśmy fajną polską komedię pt. "Śluby panieńskie". W dobrych humorach wróciliśmy do domu.