• Odwiedziny: 2026982

Pasowanie uczniów klas I

Dnia 6 listopada 2010r. odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej.
Podczas programu artystycznego dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce szkolnej, regionalnej i patriotycznej. Następnie w obecności licznie zgromadzonych rodziców, pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów z przedszkola i zerówki oraz uczniów klasy II i III złożyły uroczyste ślubowanie. Dużym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania na ucznia, gdy pani dyrektor Alina Mosio dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami: Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły. Następnie uczniowie w Księdze Pamiątkowej odcisnęli palcem wskazującym prawej ręki swój podpis i z rąk wychowawczyni odebrali pamiątkowe dyplomy. Pani dyrektor  życzyła im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wiele cierpliwości w wychowywaniu swoich pociech.

Uczniowie klasy II i III powitali młodszych kolegów wierszem, piosenką i ogromnymi koszami obfitości. Wiele radości sprawili rodzice, którzy przekazali każdemu pierwszakowi pióro ufundowane przez Radę Rodziców, a po zakończonej uroczystości zaprosili na wspaniały poczęstunek. Atmosfera w tym dniu była radosna i uroczysta. Było sporo uśmiechów, wzruszeń i wiary w to, że dzieci wcielone do Braci Uczniowskiej będą godnie reprezentować swoją szkolę, a w przyszłości swoją Ojczyznę.

Zdjęcia w galerii.