• Odwiedziny: 2027574

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kolędy to jeden z piękniejszych darów jakie przynoszą nam Święta Bożego Narodzenia, radują nasze serca i pogłębiają więzi między ludźmi.
 Dnia 10 grudnia 2010 r. w naszej szkole już po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.Wzięło w nim udział 22 uczniów klas 4- 6 szk. podst. i 1-3 gimnazjum, prezentując własne wykonania wielu znanych i lubianych utworów świątecznych. Konkurs stworzył możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności wokalnych przez młodych wykonawców oraz przygotowania ich do aktywnego uczestnictwa  w życiu kulturalnym.
Wykonania oceniane były przez jury w składzie:
p. wicedyrektor Maria Kochańczyk
p. Aleksandra Głowa
p. Ewa Wąż
Stanisław Garbarz i Kamil Hurlak.

Jurorzy mieli do dyspozycji dziesięciostopniową skalę punktów, które przyznawali biorąc pod uwagę:

- umiejętności wokalne uczniów,
- sposób wykonania kolęd pod względem muzycznym,
- stopień trudności,
- osobiste zaangażowanie śpiewających.
Po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Nikola Klich kl. 4a
II miejsce – zespół wokalny w składzie: Dominik Bąk kl. 5, Anna Boduch kl. 2a, Zuzanna Jasnosz kl. 2a, Ewa Kozyra kl. 2a,Katarzyna Sobiczewska kl. 2a, Karolina Stokłosa kl. 2b, Natalia Zysek kl. 3a.
III miejsce  ex aequo – Magdalena Cholewa kl. 1b,  duet: Zuzanna Jasnosz kl. 2a i Karolina Stokłosa kl. 2b.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysoki poziom artystyczny prezentowanych kolęd i pastorałek.