• Odwiedziny: 2026976

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia 2011 roku o godzinie 11.00 w Domu Ludowym w Gorzycach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkanie z wnukami przybyło ponad stu dziadków i babć z różnych okolic. Dzieci z przedszkola, z klasy 0, I, II i III miały zaszczyt gościć tak wspaniałych i ważnych w ich życiu ludzi. Wygłaszane przez nich wiersze, śpiewane piosenki, prezentowane scenki płynęły prosto z serca. Dziękowały za to, że są otaczane miłością, dobrocią i opieką. Podkreślały, że babcie i dziadkowie poświęcają im najwięcej czasu, mają dla nich więcej cierpliwości, potrafią wysłuchać, ukochać i utulić. Następnie dzieci wręczyły prezenty – laurki. Były życzenia, uściski, całusy i łzy wzruszenia.

Z kolei dyrektor Zespołu Szkół w Otfinowie pani Alina Mosio podziękowała dostojnym gościom za tak liczne  przybycie i skierowała pod ich adresem wiele ciepłych słów. Podziękowała również pani sołtys Irenie Szarek i Radzie Sołeckiej za gościnę i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.