„Kochamy Cię Ojcze Święty!”

„Kochamy Cię Ojcze Święty!” – Dzień Papieski w naszej Szkole

Jan Paweł II -  papież Polak, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby uhonorowaćpamięć o nim w ustanowiono  Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym. Z tej okazji 17 października w naszej Szkole obchodziliśmy rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Uroczystość tę zorganizowała klasa I gimnazjum wraz z wychowawczynią, panią Ewą Piotrowską oraz uczniowie klasy V.

Uroczysta akademia pt.: „Kochamy Cię Ojcze Święty” przypomniała nam, w formie krótkich scenek odegranych przez naszych kolegów,pełen zawiłości  i dowodów wiary życiorys Jana Pawła II, jak również jego kluczowe cytaty. Inscenizację urozmaicały pieśni związane z życiem naszego wielkiego rodakaoraz piosnki góralskie skomponowane na jego cześć, w wykonaniu uczennic klasy I, tj. Gabrieli Zabrzańskiej, Anny Warias oraz Martyny Tytro. Na koniec wszyscy obecni odśpiewali ulubioną pieśń oazową Ojca Świętego – Barkę.