• Odwiedziny: 2016814

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to prawdziwa lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa. W naszej szkole uczczono 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W dniu 10 listopada odbył się zorganizowany przez uczniów klasy III a z wychowawczynią apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W odpowiednio przygotowanej patriotycznej scenerii uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny, w którym opowiedzieli krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Następnie został zaprezentowany film „Polak mały” opowiadający o powstaniu  Państwa Polskiego i polskich symbolach narodowych. Apel, mimo trudnego tematu nie nużył, zachował przy tym konieczny nastrój powagi, wymuszając na widzach skupienie. Na koniec uczniowie mogli popisać się zdobytą wiedzą odpowiadając na pytania np.:  co to jest niepodległość, kto to jest patriota, jakie są nasze barwy narodowe. W nagrodę każdy otrzymał tematyczną kolorowankę. Najpiękniej wykonane prace zastaną wywieszone na gazetce szkolnej.