• Odwiedziny: 2031556

Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona…

W piątek 3 marca gościliśmy w naszej szkole animatorów Teatru Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy  zaprezentowali naszym dzieciom przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. Był to spektakl o tematyce profilaktyczno-edukacyjnej, który na bazie popularnej bajki zapoznał dzieci z podstawowymi pojęciami i zasadami ochrony środowiska oraz segregacji odpadów.

Przedstawienie opowiadało o dwójce dzieci, którzy będąc w lesie nie potrafili uszanować jego mieszkańców, śmiecili, niszczyli grzyby i łamali gałęzie. Za takie zachowanie otrzymali od Baby Jagi solidną nauczkę.Dzieci z wielką uwagą śledziły losy bohaterów przedstawienia, a bajkowa scenografia oraz wartka akcja były niewątpliwie najistotniejszymi walorami przedstawienia. Spektakl był nie tylko dobrą zabawą, ale także i nauką dla naszych młodych widzów.