MARZYCIELSKA POCZTA

Uczniowie klasy IIa po raz pierwszy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji MARZYCIELSKA POCZTA, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy. Wystarczy kilka słów, żeby ktoś uwierzył, że życie może mieć sens.

To „lekarstwo” sprawia, że dzieci uśmiechają się i choć na chwilę zapominają o chorobie. Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas na www.marzycielskapoczta.pl zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Drugoklasiści po zapoznaniu się z profilami dzieci, z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Powstały ciekawe listy oraz rysunki. Adresatką naszych listów została Martynka Kurek, która urodziła się z niedrożnością jelit, zdiagnozowano u niej mukowiscydozę oraz ma niedosłuch jednego ucha. Mamy nadzieję, że listy sprawią, że świat Martynki stanie się kolorowy i radosny w codziennych zmaganiach z chorobą. Udział w tej akcji wyzwolił w dzieciach wielkie pokłady dobroci i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Nie poprzestajemy na tym i już przygotowujemy się do pisania kartek świątecznych. Zachęcamy wszystkich do udziału! Taki mały gest, a może zdziałać cuda.

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie