• Odwiedziny: 2022038

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

8 czerwca w Szkole Podstawowej w Sieradzy odbył się coroczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Tegoroczne zmagania dotyczyły Stanów Zjednoczonych i Kanady. Uczniowie indywidualnie przygotowywali plakaty promujące Polonię mieszkającą na terenie Ameryki Północnej, które należało dostarczyć do organizatora konkursu, a następnie rozwiązywali test w języku angielskim nt. kultury i historii tego regionu.

Zadania testowe sprawdzały zarówno wiedzę kulturową, jak i praktyczną znajomość języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowaly dwie uczennice klasy V i obie zajęły wysokie lokaty:

Martyna Tytro – II miejsce

Aleksandra Bugajska – III miejsce

Laureatki otrzymały nagrody ufundowane przez Polonię Amerykańską oraz dyplomy. Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Ewa Piotrowska. Wszystkim gratulujemy!