• Odwiedziny: 2021886

25-26 maja 2015: Zakopane

25 maja  o godzinie 6.25 przed Zespołem Szkół w Otfinowie odbyła się zbiórka  uczestników wycieczki do Zakopanego. Po przypomnieniu regulaminu, załadowaniu bagaży do autobusu oraz pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 6.30 wyruszyliśmy w trasę. O godzinie 10.30 dojechaliśmy na parking przy Dolinie Kościeliskiej skąd wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem do Doliny Kościeliska, która znajduje się w Tatrach Zachodnich. Ma ok. 9 km długości, obwód ok. 27 km, a powierzchnię ok. 35 km2.

Od zachodu jej obramowanie tworzy północna grań Siwego Zwornika po Przednią Kopkę, od południa grań główna na odcinku od Siwego Zwornika po Małołączniak, od wschodu północno-zachodnia grańMałołączniaka po Mały Regiel., Od lat 80 ubiegłego stulecia na polanie jest prowadzony kulturowy wypas owiec, co hamuje jej dalsze zarastanie. Mieści się tu kilka bacówek, w których kupiliśmy  regionalne sery – oscypki. Po krótkim odpoczynku w schronisku ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni ale zadowoleni o godz. 18.00 zjedliśmy obiadokolację, a po posiłku udaliśmy się na 2,5 godzinny pobyt w termach.

26 maja zaraz po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy do Nowego Sącza. Plan wycieczki musiał ulec zmianie ponieważ cały czas padał deszcz, dlatego zdecydowaliśmy aby pojechać do galerii Trzy Korony i tam pójść do kina. Po seansie udaliśmy się w drogę powrotną do domu.