• Odwiedziny: 2021439

Zielona Szkoła - Mrzeżyno

Dnia 14 czerwca 2015r. pięćdziesięcioro uczniów ZSPGP i P w Otfinowie wyjechało na tzw. „Zieloną Szkołę” nad Morze Bałtyckie. Wyprawę zorganizowała pani Jadwiga Dziubla - nauczycielka geografii w gimnazjum.

W czasie sześciodniowego pobytu nad morzem uczniowie uczestniczyli w różnych wycieczkach:

Jedną z nich była wycieczka do Kołobrzegu, gdzie zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, latarnię morską oraz Muzeum Minerałów. Jedną z atrakcji był rejs statkiem.  Jednak największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło Centrum Atrakcji Wojskowych, zwłaszcza, że można było odbyć tam przejażdżkę amfibią lub zaopatrzyć się w niezbędne w szkole militaria J.

Jadąc do Międzyzdrojów uczniowie zatrzymali się w miejscowości Trzęsacz. W tej wsi znajdują się ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości prawie 2 km od morza. Procesy abrazyjne powodowały jednak, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie. Uczestników wycieczki zaciekawiło również Multimedialne muzeum 15-południka Na Klifie. W Wapnicy na wyspie Wolin prawdziwe wrażenie zrobiło na wszystkich Jezioro Turkusowe, a w Międzyzdrojach zwiedzano m.in. Muzeum Przyrodnicze, gdzie poznawano florę i faunę WPN i Muzeum Figur Woskowych. Relaksujący był spacer po molo i aleją gwiazd.

W Parku Rozrywki w Zieleniewie, czyli w tematycznej wiosce „Dziki Zachód” – uczniowie uczestniczyli w trzygodzinnym programie, doskonale bawiąc się w czasie jazdy konnej, dojenia krowy, pokonywania toru przeszkód anakondy, degustowania wytworu czekoladowej fontanny, pokazu i nauki tańca country, strzelania z łuku, jazdy zaprzęgiem konnym.

W czasie pobytu w ośrodku w Mrzeżynie uczniowie mieli możliwość korzystania z basenu, uczestniczenia w rozgrywkach i zabawach sportowych, odbywania spacerów nad morze, kąpieli w morzu. Chętnie uczestniczyli w warsztatach artystycznych i profilaktycznych, w ćwiczeniach i grach terenowych, w konkursie wiedzy o atrakcjach turystycznych i historii Pomorza Zachodniego.

Uczniowie w grupach z każdego dnia pisali sprawozdania do kroniki szkolnej oraz układali piosenki dotyczące pobytu nad morzem, a następnie prezentowali podczas przerwy w czasie zajęć warsztatowych.

Dnia 21 czerwca 2015r. o godzinie 8.00 wrócili szczęśliwi i zadowoleni z pobytu na „Zielonej Szkole”.

W imieniu ZSPGPiP w Otfinowie oraz uczestników „ Zielonej Szkoły” wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim sponsorom za ofiarowaną pomoc i życzliwość.

SPONSORZY „Zielonej Szkoły” Mrzeżyno 2015:

Pani Dyrektor Maria Witkowska -  Bruk-Bet  Nieciecza

Pan Starosta Roman Łucarz

Pan Ryszard Boroń i Zarząd SPR „Diament” w Otfinowie

Pani Maria i Pan Stanisław Kapa - Otfinów

Pracownicy Profilaktyki Przeciw Alkoholowej w Żabnie

Pan Paweł Lizak - Otfinów

Pan Piotr Lizak - Otfinów

Pan Lesław Wójcik- Les-Drób Niedomice

Pan Jerzy Piotrowski - Les-Drób Niedomice

Pan Mirosław Wajda - Prezes Banku Spółdzielczego w Żabnie

Pani Magdalena Łabno i pracownicy OPS Żabno