• Odwiedziny: 2021516

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Szanowna Pani Dyrektor i  Pani Wicedyrektor!

Drodzy Nauczyciele!

Czcigodni Księża!

Wszyscy Pracownicy szkoły!

Kochani Rodzice!

Koleżanki i Koledzy!

W ostatnim dniu naszego pobytu w tej szkole, w chwili rozstania trudno nam dobrać jakieś wyszukane i niebanalne słowa pożegnania i podziękowań. Pragniemy jednak, by każdy, kogo spotkaliśmy na naszej szkolnej drodze, miał świadomość, że za wszelkie otrzymane dobro jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Wyuczone regułki, daty i fakty być może ulecą z naszej pamięci, ale wartości, które nam przekazaliście są darem bezcennym, który zachowamy na zawsze. Dziś już wiemy, że nauczanie drugiego człowieka nie jest sprawą łatwą ani małą. Wy szanowni nauczyciele podjęliście się tego obowiązku, a nasze dobre wyniki i właściwa postawa są tego efektem .

Zdajemy sobie sprawę z tego, że praca z naszą klasą nie była łatwa, że przysporzyliśmy  wielu trosk nie tylko nauczycielom, ale także naszym kochanym rodzicom. Dzisiaj za wszystkie nasze przewinienia, „niecne sprawki” i „lekkie niedociągnięcia” serdecznie Was wszystkich przepraszamy.

Johann Wolfgang Goethe– powiedział: „ Nie ma prawdziwszej, wspanialszej radości na świecie od tej, gdy widzi się wielkie serce otwarte dla drugiego”. Takie serca mieli nasi pedagodzy. Dziękujemy Wam Drodzy Nauczyciele za Waszą cierpliwość, spokój, poświęcenie własnego czasu i wiarę w nasze siły, po prostu za serce.

I chociaż nadal „zielono mamy w głowach i fiołki w nich kwitną”, a nasze zachowanie nie zawsze świadczy o wdzięczności, jaką chcemy  wyrazić, z całego serca doceniamy wysiłek wszystkich nauczycieli i serdeczną pomoc innych pracowników szkoły oraz naszych kochanych rodziców.

Szczególne ciepłe i serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do naszego Wychowawcy. Dziękujemy Panu za to, że się Pan nie poddał, że zawsze był Pan z nami, że mogliśmy liczyć nie tylko na ojcowskie rady i upomnienia, ale i na to specyficzne poczucie humoru, które łagodziło najbardziej napięte sytuacje.

Szanowni Państwo!

Przygotowaliście nas do zdania najtrudniejszego egzaminu, egzaminu z życia.. Wyniki będą zależały już wyłącznie od nas.

Wszystkim i za wszystko z całego serca - dziękujemy.

Koleżanki i koledzy!

Dobrze nam tu było z Wami przez te wszystkie lata. Dzisiaj jednak kończymy bieg w naszym szkolnym maratonie. Teraz, zwłaszcza Wy, uczniowie klas drugich, obejmiecie prowadzenie, będziecie liderami. Pamiętajcie o tym, że na dobrych lokatach szkolny maraton kończą tylko ci, którzy dobrze rozłożyli siły, są wytrwali i pracowici. Bądźcie zdeterminowani w dążeniu do celu i pamiętajcie o tym, że w szkole macie wielu przyjaciół. Słuchajcie uważnie swoich nauczycieli i wychowawców, wykonujcie odpowiedzialnie swoje zadania, a zobaczycie, że chodzenie do szkoły będzie dla Was przyjemnością.

Żegnając się dzisiaj z Wami, dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy Wam radosnych wakacji oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Klasa III gimnazjum