• Odwiedziny: 2016470

Święto Odzyskania Niepodległości

„Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.”

Kardynał Stefan Wyszyński

10 listopada w ZSPGiP w Otfinowie odbyła się uroczysta Akademia z okazji  98 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Piękną uroczystość  przygotowała i zaprezentowała klasa II gimnazjum pod kierunkiem Pana Wojciecha Pyterafa, a oprawę muzyczną klasa VI oraz klasa I gimnazjum.

Wymowne, pięknie wyrecytowane wiersze oraz sugestywne i dające do myślenia obrazy, przypomniały nam najważniejsze wydarzenia zrywów wolnościowych z historii naszej Ojczyzny.

Młodzież zgromadzona na akademii miała okazję uświadomić sobie, że dzień 11-go listopada to święto naszej Ojczyzny i tych, którym przyszło żyć w kraju nad Wisłą.

To symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

Często słyszymy słowa: Polska, ojczyzna, jesteśmy Polakami. Na co dzień  nie myślimy jednak o tym, co to jest wspólne dobro, poczucie tożsamości, nasza kultura. A przecież nie może być przyszłości bez przeszłości. To z niej wyrośliśmy. To ona tworzy nas jako Polaków. To groby naszych przodków, to pamięć o nich.

To nasze wczoraj tworzy nasze dziś i nasze jutro.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.