• Odwiedziny: 2024979

29.05.2017 - spotkanie z podróżnikiem

W dniu 29 maja nie ruszając się ze szkoły odbyliśmy podróż do … fascynującej  Tajlandii – państwa położonego w południowo - wschodniej Azji. Na wycieczkę  zabrał nas ze sobą  podróżnik - pan Maciej Kras.

Prowadzący spotkanie opowiedział o swoich przygodach, trudnościach ora zabawnych sytuacjach, które miały miejsce w czasie wyprawy do tak egzotycznego miejsca. Podczas prezentacji zobaczyliśmy piękne zdjęcia wodospadów parku narodowego Erawan,  tygrysy w rezerwacie przyrody, nietoperze oraz małpy, które nie boją się ludzi. Zobaczyliśmy jak wygląda Bangkok – wielka metropolia, a także małą wioskę, w której mieszkają kobiety o żyrafich szyjach.

Podróżnik  przywiózł ze sobą różne pamiątki. Były to m.in: stroje folklorystyczne, obręcze noszone przez kobiety na szyjach czy też odchody ... słonia, wykorzystywane w Tajlandii do produkcji ... papieru.  Duże  zainteresowanie tą tak niezwykła lekcją przyrody na żywo przedstawiają zamieszczone poniżej fotografie.