• Odwiedziny: 2032162

Biblioterapia - spotkania z bajką, tekstami terapeutycznymi

W ramach trwającej  przez cały rok szkolny  innowacji „Moda na czytanie – rozwijanie zainteresowań czytelniczych” na lekcjach bibliotecznych, spotkaniach w szkolnych bibliotekach w  Otfinowie, w Gorzycach oraz  na lekcjach języka polskiego odbywały się się spotkania z bajką oraz  tekstami terapeutycznymi, dostosowanymi  do danej klasy. Ich celem było przybliżenie uczniom różnych sytuacji życiowych, często nowych i trudnych.  Omawiane utwory  uczyły jak zachować się w danej sytuacji i gdzie szukać pomocy. Pomagały zrozumieć czym jest tolerancja, jak radzić sobie z lękiem, strachem, nieśmiałością,   trudnymi relacjami z rówieśnikami oraz dorosłymi.

Mamy nadzieję, że  przeprowadzone spotkania, zajęcia zaowocują w przyszłości właściwymi zachowaniami, postawami naszych uczniów.