• Odwiedziny: 1977652

Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

"KTO CZYTA – ŻYJE WIELOKROTNIE !
KTO ZAŚ Z KSIĄŻKAMI OBCOWAĆ NIE CHCE –
NA JEDEN ŻYWOT JEST SKAZANY.”

W bibliotece pracuje p. Jadwiga Dziubla i p. M. Tarnawska

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek  od  7.00       do  8.00

od  9.40     do  11.20

Wtorek           od  7.00       do  9.40

Środa              od  9.40       do  11.50

Czwartek        od  7.00       do  7.45

Biblioteka realizuje zadania szkoły wyznaczone przez jej statut i ustawę o systemie oświaty. Planowane zadania obejmują prace organizacyjno – techniczne, pracę pedagogiczną, m. in. edukację czytelniczo – informacyjną w II i III etapie kształcenia oraz współpracę z agendami szkolnymi, rodzicami, innymi bibliotekami.

Księgozbiór biblioteki liczy 9 000 woluminów oraz podręczniki, kasety i płyty z programami multimedialnymi. W naszej bibliotece obowiązuje wolny dostęp do zbiorów.
Zbiory gromadzone są przede wszystkim z myślą o realizacji procesu dydaktyczno – wychowawczego, ale także w miarę możliwości wydawnictwa zaspokajające zainteresowania i upodobania czytelnicze uczniów. Ze względu na ograniczone finanse - istotny wpływ na kształtowanie księgozbioru wywierają dary.
Biblioteka opracowuje rocznice literackie na każdy miesiąc i organizuje okolicznościowe wystawy książek. Systematycznie tworzy kronikę biblioteki szkolnej już od 10 lat.
W bibliotece organizowane są konkursy czytelnicze, recytatorskie, fotograficzne oraz czytelniczo – plastyczne inspirujące także własną twórczość dzieci i młodzieży.

"Książka jest kimś innym. Pewnym kimś, kto niekiedy jest mną." (Max Sauze)

"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia na pokolenie." (Francis Bacon)