• Odwiedziny: 2030253

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Starsza grupa przedszkolna wzięła w tym roku szkolnym udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

We wrześniu i październiku wychowawczyni zainicjowała szereg działań mających na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat ekologicznego rolnictwa oraz promowania zachowań prozdrowotnych dotyczących żywienia. Przedszkolaki wiedzą m.in., jak rozpoznać ekologiczne produkty, dostrzegają potrzebę aktywności ruchowej w codziennym życiu, rozumieją,
że odpowiednio dobrane produkty zgodnie ze wskazaniami piramidy żywienia, korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dzieci podczas realizacji programu z chęcią dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Najwięcej radości sprawił im wspólnie przygotowany deser owocowy, który błyskawicznie znikał z talerzy.