• Odwiedziny: 2031739

„Klub Mleczaka”

„Klub Mleczaka” to ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków. W bieżącym roku szkolnym z zaangażowaniem zrealizowały go dzieci ze starszej grupy przedszkolnej.

Mleczak, lisica Karolina oraz krokodyl Aleksander przypomniały, w jaki sposób należy dbać o ząbki, by ustrzec się próchnicy i nieprzyjemnego bólu.

Oprócz kilku bloków tematycznych i wielu ciekawych ćwiczeń, dzieci pod okiem wychowawcy wykonały trzy zadania:

1. ogromnych rozmiarów szczoteczkę do zębów,

2. gabinet dentystyczny,

3. zdrowy posiłek.

Każdy przedszkolak pamięta już o kilku zasadach, które należy wprowadzić do swojego życia.
- Zęby trzeba myć codziennie (przynajmniej dwa razy dziennie).
- Szczoteczkę do zębów należy wymieniać co trzy miesiące lub częściej (po każdej poważnej chorobie).
- Gabinet dentystyczny powinno odwiedzać się przynajmniej raz na pół roku, nawet wtedy, gdy zęby nas nie bolą.
- Po zjedzeniu słodyczy należy także szczotkować zęby.