• Odwiedziny: 2038519

Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Zaczarowany świat braci Grimm

25 listopada 2014 r. zerówkowicze wzięli udział w spotkaniu w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. W czasie spotkania ogłoszono wyniki  i otwarto wystawę prac, które wpłynęły na konkurs plastyczny „Zaczarowany świat braci Grimm”. Dzieci z ciekawością oglądały i podziwiały oryginalne i bardzo pomysłowe prace swoich rówieśników.

Do tego konkursu przystąpiły też dzieci z zerówki, a dwie prace zostały nagrodzone. W kategorii prace przestrzenne Maciek Nytko zdobył I miejscea Klaudia Ciemieniowska II miejsce.

Gratulujemy Klaudii i Maćkowi!

Po wręczeniu nagród dzieci miały możliwość obejrzeć spektakl „Bajka

o rybaku i złotej rybce” w wykonaniu aktorów z Teatru Lalki i Aktora Parawan z Krakowa. Inscenizacja została zrealizowana w konwencji lalek jawajek, poruszanych przez aktorów. Dzieci oglądając spektakl na chwilę przeniosły się w krainę baśni i przeżyły niezapomniane chwile. Bajka była bardzo pouczająca. Dzieci dowiedziały się, że chciwość nie popłaca. Ciekawe dekoracje, kolorowe lalki zainteresowały i urzekły małych widzów. Spektakl dopełniała piękna, wzruszająca muzyka, utrzymana w ludowym, rosyjskim klimacie oraz zabawne przyśpiewki (czastuszki), które podrywały z foteli małych widzów.