• Odwiedziny: 2021083

Regulamin korzystania z boisk przyszkolnych Zespołu Szkół w Otfinowie

1. Administratorem boisk jest ZSPGPiP w Otfinowie
  2. Koordynacją zajęć sportowych na boiskach zajmuje się animator, do którego zgłaszają się osoby chcące skorzystać z boisk.
  3. Dopuszcza się możliwość rezerwacji korzystania z boiska u animatora sportu. Osoby lub grupy, które zarezerwowały dane boisko mają pierwszeństwo przed osobami, które chcą skorzystać z niego w danej chwili bez wcześniejszej rezerwacji.
  4. Osoby bądź grupy korzystające z boisk sportowych mogą same organizować sobie odpowiednie zajęcia rekreacyjno - sportowe.
  5. Osoby bądź grupy w formach niezorganizowanych mogą korzystać z danego boiska do 1 godziny i muszą zwolnić je dla następnej grupy ćwiczących, chyba, że kolejna godzina nie jest zarezerwowana i boisko jest wolne.
  6. Osoby korzystające z boisk zobowiązane są do wpisywania się do rejestru użytkowników prowadzonego przez animatora. W przypadku grup zorganizowanych każda grupa korzystająca z obiektu zobowiązana jest do wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za wpis do rejestru wraz z okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość.
  7. Korzystanie z obiektu przez osoby niepełnoletnie w czasie przeznaczonym do ogólnego korzystania odbywa się wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub prawych opiekunów!
  8. Korzystający z kompleksu są zobowiązani do przestrzegania niniejszego regulaminu oraz stosowania się do uwag animatora sportu.
  9. Korzystanie z kompleksu sportowego jest bezpłatne.
  10. Wejście na teren kompleksu sportowego jest równoznaczne z przyjęciem i przestrzeganiem niniejszego regulaminu oraz przepisów p.poż i bhp.
  11. Kompleks sportowy jest stale monitorowany i chroniony.
  12. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego obuwia sportowego
  13. Rozstrzygnięcia dotyczące korzystania z boisk podejmuje instruktor sportu, który w zależności od sytuacji może: nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju, zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowanie, nakazać opuszczenie terenu boisk.
  14. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się: a) używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców, b) wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodny z przeznaczeniem boisk, na przykład rower, motorower, deskorolka, rolki itp., c) niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska, d)wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe, e) palenia tytoniu i spożywania alkoholu, wszelkiego rodzaju środków odurzających, wnoszenia jedzenia oraz żucia gumy, e) uczestniczenia w zajęciach sportowych oraz przebywania na terenie obiektu osobom pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych f) zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych, g) przeszkadzania w zajęciach lub grze, h)zakłócania porządku i używania słów wulgarnych, i) wprowadzania zwierząt  j) korzystania z kompleksu sportowego bez zgody animatora sportu, k) przebywania i korzystania z obiektów poza godzinami otwarcia. W przypadku złamania tej zasady, administrator obiektu wzywa ochronę lub Policję.
  15. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych o korzystaniu z kompleksu decyduje animator sportu.
  16. Za zniszczenia powstałe w czasie korzystania z boisk odpowiedzialność materialną ponoszą osoby korzystające.
  17. Wyposażenie i sprzęt sportowy znajdujący się na obiekcie należy użytkować zgodnie z przeznaczeniem.
  18. Uwagi dotyczące funkcjonowania kompleksu sportowego można zgłaszać do administratora.
  19. Niezastosowanie się do niniejszego regulaminu rozpatrywane będzie w drodze postępowania karnoadministracyjnego a w szczególnych wypadkach w drodze postępowania karnego.
  20. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu, niezgodnie z Regulaminem i poza godzinami funkcjonowania, a także za mienie pozostawione na terenie obiektu

ADMINISTRATOR OBIEKTU

GODZINY OTWARCIA:

Boiska są czynne w następujących terminach:

a)     planowane zajęcia dla uczniów ze szkół w Otfinowie w okresie roku szkolnego: poniedziałek – piątek godz. 7:00-15:00,

b)    w roku szkolnym dla wszystkich chętnych:

• wtorek– piątek godz. 14.30-21:30,
  • sobota godz. 9.30 -21:30,

c)     w lipcu i sierpniu obowiązuje odrębny harmonogram korzystania z obiektu, przygotowany przez instruktora sportu w uzgodnieniu ze Szkołą