• Odwiedziny: 2021979

Ogólnopolski Dzień Niezapominajki

Nie każdy wie, że 15 maja to Ogólnopolski Dzień Niezapominajki, który został rozpropagowany przez Andrzeja Zalewskiego z Ekoradia i Gazetę Wyborczą. Dzień ten ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Przypomina o szacunku, jakim powinniśmy żywić dla przyrody.

Święto Niezapominajki uczciły również dzieci z zerówki. Już od samego rana w sali było radośnie i niebiesko, gdyż na tę okazję wszystkie dzieci były ubrane w błękitne kolory. W ramach zajęć dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce, dowiedziały się o pomyśle ustanowienia tego święta, uczestniczyły w różnych konkursach przyrodniczych i wykonywały swoje niezapominajki z papieru, którymi udekorowały swoją salę. Następnie zamieniły się w „eko-detektywów’” i poszukiwały niezapominajek. Nie zabrakło też wesołych zabaw ruchowych i pląsów, a cały czas towarzyszyła dzieciom piosenka „Niezapominajki ,to są kwiatki z bajki…” W tym dniu swoje święto miała też Zuzia, która obchodziła swoje 7 urodziny i od wszystkich dzieci otrzymała niebieskie życzenia „Nie zapomnij o nas…”

Ten dzień dostarczył dzieciom wielu emocji i był doskonałą lekcją edukacji przyrodniczej.