• Odwiedziny: 2021447

Praca strażaka

Chcąc bliżej zapoznać dzieci z zawodem strażaka, w dniu 19 maja 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Na miejscu przywitał nas serdecznym uśmiechem i życzliwością tata Milenki, który na co dzień pracuje w tutejszej jednostce straży. W trakcie spotkania przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, ciekawie opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków, a potem zademonstrował wyposażenie wozu ratowniczo-gaśniczego i różnego sprzętu pożarniczego.

Dzieci mogły zobaczyć z bliska, dotknąć, ba!, nawet wejść do samochodu strażackiego i obejrzeć całe jego wyposażenie. Niebywałą atrakcją dla dzieci była również możliwość przymierzenia hełmu strażaka i maski tlenowej. Każdy przez chwilę mógł poczuć się prawdziwym strażakiem. Starszaki brały też udział w prezentacji prawidłowego zachowania się w czasie różnych niebezpiecznych sytuacji oraz przeszły próbną ewakuację podczas sztucznego zadymienia pomieszczenia.To spotkanie nie tylko wzbogaciło wiedzę dzieci, ale uświadomiło im, jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaka, od której zależy bezpieczeństwo każdego z nas. Składamy serdeczne podziękowania panu Łukaszowi Majchrowskiemu za miłe przyjęcie i interesujące zajęcia edukacyjne.